Select Page

Vizyona Giren Filmler (05.01.2018)

Vizyona Giren Filmler (05.01.2018)

2018 yılının ilk haftasında vizyona giren filmler arasında en çok ilgi çeken hiç şüphesiz usta komedyen Cem Yılmaz’ın Ozan Güven, Seda Bakan, Zafer Algöz ve Özkan Uğur gibi birbirinden değerli oyuncularla birlikte rol aldığı Arif v 216 filmi. Gişede de hayli yüksek beklentisi olan film yılın ilk haftasına oldukça hızlı bir giriş yaptı.

Herkese iyi seyirler dileriz!

Vizyona Giren Filmler Ve Tanıtımları

Arif v 216

‘ Vizyona Giren Filmler ’  tanıtımımıza yönetmenliğini Kıvanç Baruönü’nün üslendiğini senaryosunu Cem Yılmaz’ın yazdığı Arif v 216 filminin tanıtımı ile başlıyoruz. 5 Ocak 2018’de vizyona giren film 2004 yılında vizyona giren G.O.R.A ve 2008 yılında vizyona giren A.R.O.G filminin devam halkası niteliğinde. Filmin oyuncu kadrosu ise alışıldığı üzere hayli iddialı; neredeyse tamamı başrol oyuncusu niteliğinde. Filmde Cem Yılmaz ile birlikte Ozan Güven, Seda Bakan, Zafer Algöz ve Özkan Uğur ağırlıklı rolleri üsleniyorlar.

vizyona giren filmler arif v 216

Arif v 216 Filmin Konusu

216 insan olma ve insan gibi yaşama hayalleri kuran bir robottur. Bu hayalini gerçekleştirmek üzere dünyaya en sevdiği arkadaşı Arif’in yanına gelir ve insanlar gibi yaşamaya çalışır. Fakat robot görüntüsü ile her ne kadar sıradan insanlar gibi bir yaşam sürmeye çalışsa da farklılığı kimsenin dikkatinden kaçmaz. Bu arada aşk da kapısını çalmıştır. Her ne kadar robot olduğunu herkesten saklamaya çalışsa da 216 bunu başaramaz. Bu durumu karlı bir kazanç kapısı olarak kullanmak isteyen bir iş adamı, onu herkese tanıtıp kopyalarını yapmak ister. Sunduğu cazip tekliflerle 216’yı kandırmayı başarır. İş adamının maksadı onun sayesinde geleceği değiştirmektir. İş adamının korkunç planı gözünden kaçmayan Arif hem dünyayı hem de 216’yı kurtarmak için amansız bir mücadelenin içine girer.

 

Bobi: Dikenlerin Gücü Adına!

Bu hafta vizyona giren filmler arasında bir de tam çocukların beğeni ile izleyeceği bir animasyon filmi yer alıyor. Yönetmenliğini Jianming Huang’ın üslendiği film bir Çin Yapımı.

vizyona giren filmler bobi dikenlerin gucu adina

Bobi: Dikenlerin Gücü Adına! Filmin Konusu

Bobi gururlu ve kibirli kişiliği ile kirpi kabilesinin en güçlü aynı zamanda da en isyankâr ve sıradışı üyesidir. Tie Tui ile tutuştuğu kavgada başından yaralanan Bobi hafızasını kaybeder. Unuttuğu şeyleri yeniden hatırlamak için çıktığı yolculukta Bobi’ye şair olan dostu güvercin yoldaşlık edecektir. Bobi, bu esrarengiz yolculuk sayesinde arkadaşlığın ne demek olduğunu öğrenecek ve tüm hayvanları etkileyecek tehlikeye karşı herkesi bir araya toplayacaktır.

 

İngiltere Benim

Yönetmenliğini Mark Gill’in üslendiği ‘İngiltere Benim’ İngiliz yapımı dram türünde bir biyografi filmidir. Oyuncu kadrosunda Jack Lowden, Jessica Brown Findlay ve Jodie Comer yer almaktadır. Gerçek bir hayat hikâyesinde yola çıkılarak beyazperdeye aktarılan filmde müzik dünyasının en özgün isimlerinden Steven Patrick Morrissey’in, 1970’lerde Manchester’daki gençlik yıllarından, müzik grubu The Smiths’i kurduğu günlere uzanan hikayesi konu edilmektedir.

vizyona giren filmler ingiltere benim

İngiltere Benim Filmin Konusu

Steven Patrick Morrissey, işsizlik, ayaklanmalar ve çalkantılı bir toplumsal değişimin ortasında müzisyen olmanın hayallerinin peşindedir. Zamanını şarkı yazıp, müzik dinleyerek geçiren Morrissey, bazen izlediği konserler, okuduğu kitaplar hakkında çeşitli dergilere eleştiri yazıları yazmaktadır. Fakat Morrissey her ne kadar hayalini gerçekleştirmek istese de hayata uyum sağlamakta, geleceğe dair planlar yapmakta zorlanmaktadır. Bu zorlu süreçte onun en büyük destekçisi ise yakın arkadaşı olan Linder Sterling olacaktır. Bu filmde kendi halinde bir hayatı olan bu genç adamın müzik tarihine damga vuran bir yıldıza dönüşümüne tanıklık edeceksiniz.

 

Ölüm Odası

Bu hafta vizyona giren filmler korku ve gerilim türündeki bir Amerikan filmi ile sona eriyor. Yönetmen koltuğunda Dan Bush’un oturduğu filmin başlıca rollerinde James Franco, Francesca Eastwood ve Taryn Manning yer alıyor.

vizyona giren filmler olum odasi

Ölüm Odası Filmin Konusu

Michael ünlü bir mafya babasına ait bir depoyu yakmıştır ve hayatı tehlikededir. Michael’in kız kardeşleri olan Leah ve Vee onu kurtarmak karşılığında bir bankayı soymaya zorlanırlar. Soygunu gerçekleştiren kız kardeşlerin topladıkları para ağabeylerini  kurtarmaya yetmez. Bunun üzerine bankanın Müdür Yardımcısı Ed Maas, paranın bir kısmının kendisine verilmesi karşılığında Leah ve Vee’yi alt katta bulunan kasaya götürür. Ancak kızlar umduklarından çok daha farklı bir şeyle karşılaşırlar. Zira kasada duran şey para değil dehşetin ta kendisidir…

About The Author

jasmin

Okumayı, araştırıp öğrenmeyi seven bir kişi olarak;''Bildiğini bildirmek!'' sorumluluğundan hareketle, hayatla ilgili tecrübelerimden edindiğim birikimi insanlarla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Hayatta maddi olan bir şey paylaşıldığında, bir taraf artarken diğer taraf eksilir. Oysa ki, ''bilgi paylaşıldıkça artar''.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir