Select Page

Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Film Önerisi

Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Film Önerisi

Film tutkunları için kaliteli film bulmak önemlidir. Zira hiçbir film sever 2 saatini boşa harcamak istemez. Bu listede kaliteli, mutlaka izlenmesi gereken ve son döneme damgasını vurmuş olan 10 filmi sizler için sıraladık. İşte başlıyoruz:

Mutlaka Izlenmesi Gereken 10 Film Onerisi 1

Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Film Önerisi

Mutlaka izlenmesi gereken 10 film önerimize ‘Karayip Korsanları 5: Salazar’ın İntikamı‘ ile başlıyoruz.

1)Karayip Korsanları 5: Salazar’ın İntikamı

Birçok kişinin beğenisini kazanan Karayip Korsanları serisinin 5.filmi olan Karayip Korsanları 5 – Salazar’ın İntikamı filminde Kaptan Jack Sparrow yeni maceralara sürüklenmektedir. Kaptan Salazar’a karşı amansız bir mücadeleye girişen Jack Sparrow hayatta kalmak için Poseidon Asası’nı bulmaya çalışıyor. Filmde Johnny Depp, Javier Bardem, Kaya Scodelario ve Brenton Thwaites gibi yıldız oyuncular yer almaktadır. Bu eşsiz macerayı kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz!

Mutlaka Izlenmesi Gereken 10 Film Onerisi 2

Mutlaka izlenmesi gereken 10 film önerimizin 2.si ‘Wonder Woman‘.

2)Wonder Woman

Gal Gadot ve Chris Pine gibi oyuncuların yer aldığı Wonder Woman amazon kadınlarından olan ve daha önce hiç erkek görmemiş Diana’nın maceralarını konu almaktadır. Patty Jenkins’in yönetmenliğini üstlendiği bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

Mutlaka Izlenmesi Gereken 10 Film Onerisi 3

3)Babylon Sisters

Çılgın Kardeşler, diğer mültecilerle birlikte şehir dışındaki bir apartmana taşınırlar. Ancak bu apartmanın yıkılacağı bilgisi geldiğinde kadınlar ailelerini bir arada tutmak için çaba gösterirler. Kamla bu apartmanda tanıştığı bir profesörle bir dans okulu açma fikrini hayata geçirir. Bu da olayların daha enteresan ve eğlenceli bir hal almasına yardımcı olur.

Mutlaka Izlenmesi Gereken 10 Film Onerisi 4

4)Hızlı ve Öfkeli 8

Efsane film serisinin son filmi olan Hızlı ve Öfkeli 8 Chris Morgan tarafından senaryosu yazılmış ve F.Gary Gary tarafından yönetilmiştir. Paul Walker’sız bir şekilde devam eden seriye bu filmde Charlize Theron ve Helen Mirren de dahil oluyor. Normal bir hayata adım atmaya çalışan ekibi gizemli bir kadın ortaya çıkarak bu kararından döndürüyor. Dom’un tekrar suç dünyasına dahil olmasıyla ekip yeni bir aksiyona adım atıyor. Her anı heyecan dolu olan bu filmi kaçırmamanız iyi olur.

Mutlaka Izlenmesi Gereken 10 Film Onerisi 5

5)İcarus

Doping bilindiği üzere spor dünyasındaki kötü bir gerçektir. Bir adam spor tarihindeki en büyük doping skandalını ortaya çıkarmak için mücadele ediyor. Yapımcı Bryan Fogel’in araştırmalarını konu alan bu film tadındaki belgeseli mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Mutlaka Izlenmesi Gereken 10 Film Onerisi 6

6)Deha

Mary ve amcası Frank Adler Florida’da beraber yaşamaktadır. 7 yaşındaki Mary’nin Matematiğe olan inanılmaz yeteneğini fark eden annesi Evelyn amcası ve Mary’i birbirinden ayırmak ister. Aile içi gerilimlerin patlak verdiği filmde Chris Evans ve Lindsay Duncan rol oynamaktadır.

Mutlaka Izlenmesi Gereken 10 Film Onerisi 7

7)Kemiklerine Kadar

20 yaşında ve anoreksiya hastası olan genç kız kendi halinde yaşamını sürdürmektedir. En güzel yıllarını çeşitli programlara ve zayıflamaya adamıştır. Ailesi genç kızı aynı sorunlara sahip olan ve farklı yöntemlerle tedavi bulmaya çalışan bir doktorun yanına gönderir. Ellen burada diğer hastalarla iletişim kurmayı öğrenmeye çalışmakta ve bir yandan da bağımlılığı ile savaşmaktadır. Farklı bir film olan Kemiklerine Kadar film severlerin mutlaka izlemesi gereken filmler arasında yer almaktadır.

Mutlaka Izlenmesi Gereken 10 Film Onerisi 8

8)Okja

En iyi arkadaşını kaçırmamak için mücadele eden ve çok uluslu bir şirketin her şeyini riske atan Mija, arkadaşı Okja için elinden geleni yapmaktadır. Büyük bir hayvan olan Okja’yı yanında tutabilmek için giriştiği maceraları Joon-ho Bong yönetmektedir.

Mutlaka Izlenmesi Gereken 10 Film Onerisi 9

9)Büyük Soygun

Aksiyon filmi sevenleri ekran başına kilitleyecek Büyük Soygun 200 milyon sterlin çalınan bir soygunu anlatmaktadır. 4 yaşlı adam tarafından gerçekleştirilen bu yaşanmış olay sizi her dakikasında heyecana sürükleyecek. İngiltere tarihinin en büyük soygununu anlatan bu filmi mutlaka izlemeniz gerekiyor.

Mutlaka Izlenmesi Gereken 10 Film Onerisi 10

10)Saygın Vatandaş

İMDB puanı 7,5 olan Saygın Vatandaş Arjantin Sinemasından çıkan bir film olarak göze çarpıyor. Nobel Edebiyat Ödülünü kazanmayı bir düşüş olarak gören bir yazarın yaşadıklarını anlatan film seyirciyi adeta ekrana kilitliyor.

Bu haftanın vizyona giren filmlerini merak ediyorsanız linkimize tıklayabilirsiniz!

Herkese iyi seyirler dileriz!

About The Author

jasmin

Okumayı, araştırıp öğrenmeyi seven bir kişi olarak;''Bildiğini bildirmek!'' sorumluluğundan hareketle, hayatla ilgili tecrübelerimden edindiğim birikimi insanlarla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Hayatta maddi olan bir şey paylaşıldığında, bir taraf artarken diğer taraf eksilir. Oysa ki, ''bilgi paylaşıldıkça artar''.

2 Comments

  1. hd film izle

    Seçtiğiniz filmlerin hepsi birbirinden güzel. Hangisine başlayacağıma karar veremedim. Galiba Karayip Korsanları 5 ‘ten başlayacağım.Teşekkürler.

    Yanıtla

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir