Select Page

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (15.12.2017)

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (15.12.2017)

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler her kesimden sinemaseverin gönlünü fethedecek türden. 6 yeni filmin vizyona gireceği bu haftada, Somali Korsanları isimli, gerçek bir gazetecilik deneyiminden uyarlanarak yapılan film, hem sıra dışı konusu hem de deneyimli oyuncuları ile göz dolduruyor.

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler ve Tanıtımları

Godard ve Ben

Bu hafta vizyona giren filmler yönetmenliğini Michel Hazanavicius’un üslendiği Fransa yapımı bir komedi filmi ile başlıyor. Filmin başrollerinde Louis Garrel, Stacy Martin ve Bérénice Bejo yer alıyor.

bu hafta vizyona giren filmler Godard ve Ben

Godard ve Ben Filmin Konusu

1967 yılında zamanının en büyük yönetmenlerinden olan Godard, “Çinli Kız” filmini çekmektedir. Godard, film çekimleri sırasında kendisinden 20 yaş küçük olan filmin başrol oyuncusu Anne Wiazemsky’ye âşık olur. Wiazemsky de büyük yönetmenin aşkına kayıtsız kalamaz ve bu birlikteliklerini evlilik ile taçlandırırlar. Her şey yolunda gitmektedir ancak filmin yarattığı tepki, Jean-Luc Godard’ın kendini sorgulamasına sebep olmaktadır. 68 olaylarının yaşandığı bu süreç ise işler daha da güçleşmekte ve Godard daha büyük bir krizin içerisine girmektedir.

Yeni Yıl Tehlikede

Bu hafta vizyona giren filmler arasında bir Fransız yapımı daha yer alıyor. Komedi türündeki bu filmin yönetmeni Alain Chabat. Oyuncular arasında ise Alain Chabat, Golshifteh Farahani ve Pio Marmai yer alıyor. (Çocuk Filmidir)

bu hafta vizyona giren filmler Yeni Yil Tehlikede

Yeni Yıl Tehlikede Filmin Konusu

Çocukları yeni yılda alacakları hediyelerin heyecanı sarmıştır. Fakat bu arada hiç beklenmedik bir şey olur. Noel Baba’nın kendisine hediyelerin hazırlanmasında yardımcı olan tüm elfleri aynı anda hastalanır.  Noel Baba ne yapacağını, hediyeleri nasıl yetiştireceğini şaşırır. Çok az zaman kalmıştır ve Noel Baba mutlaka bir şeyler yapmak zorundadır.  Bakalım Noel Baba, Yeni Yıl’ı kurtarmak için nasıl bir maceranın içinde bulacaktır kendisini?

Papatya

Bu hafta vizyona giren filmler arasında dram türünde bir yerli yapım komedi filmi de  yer alıyor. Yönetmen koltuğunda Mehmet Doğan’ın oturduğu filmin başrollerini Kenan Acar, Mekin Sezer ve Aysun Güven paylaşıyor.

bu hafta vizyona giren filmler papatya

Papatya Filmin Konusu

Umut çocukken babasını bir kazada yitirmiş üniversite son sınıfta okuyan bir gençtir. Bu zorlu sürecinde babaannesi Şükriye ve annesi Zeynep Hanım sayesinde hayata tutunmuştur. Çocukluk arkadaşı Nuri ise onun can yoldaşıdır. Bir gün Umut’un hayatı televizyonda röportaj yapan bir kızı görmesi ile değişir. Gördüğü kıza karşı hiç o ana kadar hissetmediği duygular ile dolan Umut bir de o kız ile okulda karşılaşınca hayatının amacı onunla tanışmak olur. Bakalım bu süreçte Umut, can yoldaşı Nuri ve sınıf arkadaşı Yeliz ile nasıl bir maceraya sürüklenecektir?

Poyraz Karayel: Küresel Sermaye

Bu hafta vizyona giren filmler arasında uzun zamandır merakla beklenen Poyraz Karayel: Küresel Sermaye filmi de yer alıyor. Yönetmenliğini Osman Taşçı’nın üslendiği filmde Musa Uzunlar, Celil Nalçakan ve Ali İl de başrolleri paylaşıyorlar.

bu hafta vizyona giren filmler poyraz karayel

Poyraz Karayel: Küresel Sermaye Filmin Konusu

Yasemin, mafya babalarından Kulaksız Adnan’ın kızıdır ve kirli işlerle uğraşan Makber’in oğlu Semih ile babasının onaylamadığı bir birliktelik yaşamaktadır. Kulaksız Adnan Bahri Umman ile bir işbirliğine girerek kızının Semih’ten ayırmanın yollarını aramaktadır. Bahri Umman da bu önemli görevi Sadrettin ve adamlarına verir. Sadrettin ve adamları Yasemin ve Semih’i ayırmak için tehlikeli ve bir o kadar da komik bir maceranın içine düşeceklerdir.

Somali Korsanları

Bu hafta vizyona giren filmler arasında tek ABD yapımı film Somali Korsanlarıdır. Biyografik dram türündeki film yaşanılmış bir olaydan esinlenilerek çekilmiştir. Yönetmenliğini Bryan Buckley’in üslendiği filmin başrollerinde ise deneyimli oyuncu Al Pacino, Evan Peters ve Melanie Griffit yer almaktadır.

Bu hafta vizyona giren filmler somali korsanlari

Somali Korsanları Filmin Konusu

New York Times gazetesinde yayınlana bir anı yazı dizisinden uyarlanan film, Somali korsanlarının arkasında bulunan çete başlarının ve siyaseti n gün yüzüne çıkarılmasında etkili olan ilk ve tek batılı gazeteci, 24 yaşındaki Jay Bahadur’un gerçek hikâyesidir.

Gazetecilikte kendini göstermek için bir seçim yapmak zorunda kalan Jay, ailesi ve mesleği arasında bir seçim yapmak zorunda kalır. Artık dünyanın en tehlikeli suçluları arasında tek başınadır. Tüm olumsuzluklara rağmen, doğal cazibesi ve saflığı sayesinde hayatını tehlikeye sokan tüm durumlardan kaçmayı başarıp dünyaya tüm gerçekleri aktaran ilk gazeteci olabilecek midir?

The Party

Bu hafta vizyona giren filmler arasında İngiltere yapımı bir komedi filmi yer almaktadır. Yönetmen koltuğunda Sally Potter’ın oturduğu filmin başrollerinde ise Kristin Scott Thomas, Timothy Spall ve Patricia Clarkson gibi ünlü ve başarılı oyuncular yer almaktadır.

 

Bu hafta vizyona giren filmler the party

The Party Filmin Konusu

İngiltere’nin gölge kabinesine bir bakan olarak atanan Janet,  politik kariyerinin zirvesine ulaşmıştır. Kocası Bill’le birlikte yakın arkadaşları arasında bir kutlama hazırlığı yaparlar. Bir yandan konuklar davete icabet ederlerken, kocası Bill’in yapacağı şok açıklamadan habersizlerdir.

Herkese iyi seyirler dileriz!

Geçen hafta vizyonda olan filmler için linkimize tıklayınız!

About The Author

jasmin

Okumayı, araştırıp öğrenmeyi seven bir kişi olarak;''Bildiğini bildirmek!'' sorumluluğundan hareketle, hayatla ilgili tecrübelerimden edindiğim birikimi insanlarla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Hayatta maddi olan bir şey paylaşıldığında, bir taraf artarken diğer taraf eksilir. Oysa ki, ''bilgi paylaşıldıkça artar''.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir