Select Page

Boyumuzu Daha Uzun Göstermek İçin Tüyolar

Boyumuzu Daha Uzun Göstermek İçin Tüyolar

Boyumuzu daha uzun göstermek yapılacak ufak tefek kıyafet hileleri ve aksesuar seçimleri ile hiç de zor değil. Yeter ki doğru kombinasyon ve renk seçimleri ile nokta atışlarına odaklanın. Bunun için öncelikle vücut tipinizi doğru analiz etmeniz ve nerede neye ihtiyaç olduğunu belirlemeniz gerekir gerisi çok kolay.

Boyumuzu Daha Uzun Göstermek İçin Neler Yapabiliriz?

boyumuzu daha uzun gostermek icin v yaka bluz

V Yaka Bluz

Aslında boyumuzu daha uzun göstermek için kastedilen şey gerçekte fiziksel bir orantısızlık söz konusu değilse, bacak boyunun daha uzun görünmesidir. Ama üst bedeni daha zarif, ince ve olduğundan daha uzun göstermek de zarafet açısından önemlidir.

Boyunu derinlemesine açıkta bırakan V yaka bluzlar ile tüm üst beden olduğundan çok daha uzun görünür. Hafif ve uçuş uçuş kumaşlardan degaje yakalar da yine aynı etkiyi yapar. Ancak dik yakalı bluzlar kısa boylular tarafından asla tercih edilmemeli, zira olduğundan çok daha kısa görünmenize sebep olur.

boyumuzu daha uzun gostermek icin derin yirtmac

Derin Yırtmaç

Derin yırtmaçlı elbise ve etekler, yüksek topuklularla da düz ayakkabıyla da giyilebilir. Ancak bu tür kıyafetlerde kumaş seçimi de çok önemlidir.  Etek hafif ve dökümlü bir kumaştan olmalı ve silueti bozmamalıdır. Bu dönemde özellikle yandan yırtmaçlı olanları tercih etmenizde fayda var, zira hem çok moda hem de boyumuzu daha uzun göstermek konusunda katkısı çok büyük.

boyumuzu daha uzun gostermek icin genis paca

Geniş Paça Pantolon      

Geniş paçalı pantolonlar hem uzun boylular hem de kısa boylular için uygun olur. Bu tarz kesimdeki pantolonlar bacak boyunu uzun gösterir. Günlük kıyafet olarak spor ve rahat bir alternatif olabileceği gibi daha hafif kumaşlardan olan türleri ile de şık bir gece kıyafeti olarak olabilir.

Bol paça pantolonunuzun paça boyunu olması gerekenden biraz daha uzun bırakarak, ayakkabı boyunuzu kendi boyunuza ekleyebilirsiniz.  Ayakkabılarınız bu tarz paçaların altında ya hiç görünmemeli ya da sadece burunları görünecek şekilde ayarlanmalıdır.

boyumuzu daha uzun gostermek icin yuksek bel

Yüksek Belli Pantolon

Günümüzde en çok tercih edilen kesim olarak düşük bel pantolonlar, boyu oldukça kısa gösterir. Yüksek belli pantolon, şort ya da kapri pantolonlar özellikle bacak boyunu,  dolayısıyla boyumuzu daha uzun göstermek konusunda etkilidir.

boyumuzu daha uzun gostermek icin yuksek bel eten kisa bluz

Uzun Etek Ve Kısa Bluz Kombinasyonu

Vücudu ince ve uzun gösteren en güzel kombinasyonlar bu tarz seçimlerdir. Maksi eteği göbek üstü bir bluz ile tamamladığınızda ortaya inanılmaz bir sonuç çıkar. Yine bu tür kıyafetlerde kumaş seçimi de çok önemlidir. Özellikle eteklerde hafif ve dökümlü kumaş türleri tercih edilmelidir.

boyumuzu daha uzun gostermek icin dikey cizgiler

Dikey Çizgililer

Çok renkli çizgilerden oluşmadığı sürece dikine çizgili kıyafetlerin, gerçek anlamda uzun görünmeye katkısı büyüktür. Çizgiler ince ya da kalın olabilir ama iki renkten fazla olmaması çok önemlidir.

Boyumuzu Uzun Göstermek İçin Ayakkabı Seçimi de Çok Önemli

Uzun boylu görünmenin altın kuralı hepimizin de kabul edeceği gibi topuklu ayakkabılardır. Fakat topuklu ayakkabı giymenin de incelikleri var. Canlı ve koyu renkli ayakkabılar dikkat çekme bakımından öne çıkacağı için, vücudu bölmekte ve bacak boyunun kısa algılanmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle özellikle natürel tonlarda ten rengi ayakkabılar giymek doğru tercih olur.

Pantolon ya da taytınızı ayakkabılarınızla aynı renkte seçmek de boyu daha uzun göstermek konusunda etkili sonuçlar verir.

boyumuzu daha uzun gostermek icin ayakkabi secimi

Platform topuklar modanın mucize icatlarından birisidir. Ayakkabıların tabanı boyunca oluşturulan yükseklik, topuk boyunun daha da yükselmesine yardımcı olurken ayak konforuna da büyük rahatlık sağlar.

Ayakkabı seçimi konusunda özellikle dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da bilekten bağlı ayakkabılardır. Bu tarz ayakkabılar uzun bacaklı bir kadının bile boyunu kısa gösterir. Kısa boylu kadınlar kesinlikle bu tarz ayakkabı giymekten kaçınmalıdır.

boyumuzu daha uzun gostermek icin tulım

Tulum

Kesimi ile silueti birleştirme özelliği olan tulumlar boyumuzu daha uzun göstermek konusunda sihirli sonuçlar yaratır. İnce ya da balıketi tüm kadınlar çok rahatlıkla tulum giyinebilirler. Tulum giyerken en çok dikkat edilmesi gereken nokta tulumun bel çevresine vurgu yapmasıdır. Bu nedenle bel oyuntusu az olan ya da yan simitlerden sorunlu olan kadınların tulum seçimlerinde daha dikkatli olmaları gerekir.

Mini Etekler

Bacak boyunu kısalttığı düşünülen mini etekler, doğru seçilirse adeta mucize yaratabilir. Dar mini etekler yerine tercih edilecek kloş mini etekler bu anlamda size istediğinizden çok daha fazlasını verir. Yüksek belli bir mini eteği spor ya da topuklu ayakkabı ile çok rahatlıkla kullanabilirsiniz ve bu sizin boy algınızı birkaç santim yukarı çeker.

boyumuzu daha uzun gostermek icin dar paca

Dar Paça Jean

Bacak boyunun uzun görünmesi boyumuzu daha uzun göstermek konusunda en belirgin detaydır. Çünkü üst bedenin uzun görünmesi estetik açıdan hoş bir sonuç olmaz. Bu anlamda dar ve koyu renk pantolonlar ve taytlar hayat kurtarıcı parçalardır. Bir anda olduğunuzdan çok daha uzun ve fit bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Daha zarif ve ince görünmek konusunda ilgili makalemize de göz atmak isteyebilirsiniz!

Boyumuzu Daha Uzun Göstermek İçin Kıyafet Seçimi Kadar Aksesuarlar da Önemli

Uzun Küpeler Ve Kolyeler

Sadece giysi hileleri ile değil aksesuar seçimleriniz ile de olduğunuzdan çok daha uzun görünmeniz mümkün. Boynunuza ve kulağınıza yapışan küpe ve kolyeler yerine; belinize kadar sarkan kolyeler ve sallantılı küpeler ile istediğiniz sonuca kolaylıkla kavuşabilirsiniz.

boyumuzu daha uzun gostermek icin uzun kolye

İnce Kemerler

Kısa boylu kadınların üst bedenlerinde en çok dikkat etmesi gereken bölgelerden bir diğeri de belleridir. İnce belin uzun görünmeye katkısı elbette tartışılmaz ama uzun görünmeniz için belin biraz üzerinde takacağınız ince kemerlerin de bu anlamda çok etkili sonuçlar verdiği bir gerçek.

Büyük Çantalar

Kısa boylu kadınların kesinlikle uzak durması gereken aksesuarlardan birisi de büyük çantalardır. Bu tür büyük aksesuarlar bütün görünümünüze etki ederek adeta aksesuarın arkasında kaybolmanıza sebep olur.

Doğru tercihler doğru sonuçlar için her zaman belirleyicidir!

About The Author

jasmin

Okumayı, araştırıp öğrenmeyi seven bir kişi olarak;''Bildiğini bildirmek!'' sorumluluğundan hareketle, hayatla ilgili tecrübelerimden edindiğim birikimi insanlarla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Hayatta maddi olan bir şey paylaşıldığında, bir taraf artarken diğer taraf eksilir. Oysa ki, ''bilgi paylaşıldıkça artar''.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir