Select Page

29 Aralık 2017’de Vizyona Giren Filmler

29 Aralık 2017’de Vizyona Giren Filmler

29 Aralık 2017 de Vizyona Giren Filmler birbirinden ilginç ve farklı konuları içeriyor. Bu hafta vizyona tam 8 yeni film birden giriyor.  Bu yılın son haftasında birbiri arasında gişe yarışında olan filmlerin 3’ünü yerli yapımlar oluşturyor.

Bu hafta vizyona giren filmler dram ağırlıklı… Bununla birlikte gerilim, korku, fantastik ve komedi türündeki filmler ile vizyondakiler tüm sinemaseverleri memnun edecek gibi görünüyor.

Herkese iyi seyirler dileriz!

29 Aralık 2017 de Vizyona Giren Filmler ve Tanıtımları

Anons

29 Aralık 2017 ‘de Vizyona Giren Filmler Türkiye-Bulgaristan ortak yapımı olan dram türündeki Anons isimli film ile başlıyor. Yönetmenliğini Mahmut Fazıl Coşkun’un üslendiği filmin başrollerini Ali Seçkiner Alıcı, Hayrullah Tarhan Karagöz ve Murat Kılıç paylaşıyor.

29 Aralik 2017 de Vizyona Giren Filmler anons

Anons Filmi Konusu

1963 Mayıs’ında Ankara’da başlatılacak darbenin hazırlık çalışmaları sürerken; darbenin İstanbul ayağında görevli Teğmen Şinasi, Binbaşı Kemal, Binbaşı Rıfat ve Albay Reha, etkili bir bildirinin darbenin başarısına önemli katkılar sağlayacağını düşünmektedirler.  Bu sayede halkı yanlarına çekeceklerini düşünen askerler darbe gecesi Ankara radyolarında okunacak darbe bildirisinin bir benzerini İstanbul’da da okumayı planlarlar. Fakat bu askerler sivil hayatın öngörülemeyen gücünü hiç hesaba katmamışlardır.

Asya

29 Aralık 2017 ‘de Vizyona Giren Filmler arasında ikinci yerli yapım yönetmenliğini Murat Aslan’ın üslendiği dram türündeki Asya filmi.  Filmin başrollerini ise Marie-Ange Gontara ve Philippe Ohrel birlikte paylaşıyorlar.

29 Aralik 2017 de vizyona giren filmler asya

Asya Filmi Konusu

Pier 70 yaşında ve beyninde tümör olan bir hastadır. Gittikçe ağırlaşan hastalığı Pier’in hayatını oldukça zorlaştırmaktadır. Acıları artan ve buna dayanma gücü kalmayan Pier artık hayattan kopmak istemektedir. Son günlerini daha fazla acı içinde geçirmek istemeyen Pier kendisine ötenazi yapılmasını ister. Bu sırada Pier için Asya adında bir bakıcı tutulur. Asya onun son zamanlarında yanında olacak ve bakalım yaşamını nasıl değiştirecektir?

 

Parayı Bulduk

Vizyon tarihi 29 Aralık 2017 olan son yerli yapım komedi türündeki Parayı Bulduk filmidir.  Yönetmenliğini İhsan Taş’ın üslendiği filmin başrollerinde ise Ersin Korkut, Alay Cihan ve Afrikalı Ali yer almaktadır.

29 Aralik 2017 de vizyona giren filmler parayi bulduk

Parayı Bulduk Filmin Konusu

Nermin, kumarhane müdürlüğü yapan çok akıllı bir kadındır. Kumar oynatmak yasak olduğu için, işi kamufle etmek amacı ile kumarhaneyi bir film seti görüntüsüne sokar. Bu durumun devamında ise beklenmedik gelişmeler olur. Hayatını figüranlık yaparak kazanan Artist Kemal, kumarhaneyi gerçek bir film seti zanneder ve işe başlar. Bir film setinde çalıştığını zanneden Kemal çok mutludur, ancak bu mutluluk kısa sürecektir.

Jumanji: Vahşi Orman

29 Aralık 2017 ‘de Vizyona Giren Filmler den bir diğeri ise ABD yapımı fantastik, aksiyon türünde Jumanji: Vahşi Orman filmidir. Yönetmen koltuğunda Jake Kasdan’ın oturduğu filmin başrollerinde ise Dwayne Johnson, Jack Black ve Kevin yer almaktadır.

29 Aralik 2017 de vizyona giren filmler jumanji vahşi orman

Jumanji: Vahşi Orman Filmin Konusu

Film 1995 yapımı Jumanji filminin devam halkası niteliğindedir. Çocuklar için de seyirlik olacak filmin konusu şöyle gelişiyor.

Dört ergen arkadaş sıra dışı bir konsol oyunu bulur ve hiç zaman kaybetmeden oynamaya koyulur. Daha önce hiç birisi bu oyunun adını duymamıştır. Heyecan içinde oyuna kendini kaptıran oyuncular bir anda kendilerini vahşi bir ormanda Avatarların bedenlerinin içinde bulurlar. Oyucular da artık bu oyunun bir parçası olmuşlardır. Fakat bu dört kafadar sonsuza kadar Jumanji’nin içinde hapsolmamak için büyük bir mücadelenin içine atılmak zorundadırlar.

 

Kalp Atışı Dakikada 120

29 Aralık 2017 de Vizyona Giren Filmler arasında Fransız yapımı dram türünde bir film de yer alıyor. Yönetmenliğini Robin Campillo’nun üslendiği filmin başrollerinde ise Nahuel Perez Biscayart, Arnaud Valois ve Adèle Haenel yer alıyor.

29 Aralik 2017 de vizyona giren filmler kalp atışı dakikada 120

Kalp Atışı Dakikada 120 Filmin Konusu

AIDS 1990’lı yılların başlarında hala büyük bir hızla can almaya devam etmektedir. Act Up-Paris örgütü de AIDS ile mücadele için kurulan sivil örgütlerden biridir. Nathan’da bu örgüte toplumda bir farkındalık yaratabilmek, duyarsızlık ile mücadele edebilmek ve ilaç şirketlerinin çıkarcılığına karşı savaşmak adına katılmıştır. Şiddetli tartışmaların, eylemlerin arasında kendini yeniden keşfeden Nathan bu süreçte grubun radikal gücü Sean’a âşık olur.

 

Karabasan

Vizyon tarihi 29 Aralık 2017 olan bir diğer ABD yapımı film de korku ve gerilim türündeki Karabasan filmidir. Yönetmen koltuğunda Jonathan Hopkins’in yer aldığı filmin başrollerini ise Maggie Q, Will Kemp ve Sylvester McCoy üsleniyorlar.

 

29 Aralik 2017 de vizyona giren filmler karabasan

Karabasan Filmi Konusu

Bir uyku terapisti olan Alice Arnold, erkek kardeşinin gizemli ölümünden son derece etkilenmiştir ve ciddi boyutta travmalar yaşamaktadır. Bir gün Alice uyku problemi yaşayan bir hastasını muayene ederken, hastanın babası tarafından saldırıya uğrar. Ailenin yaşadığı bütün uyku sorunlarının kaynağı olarak görülen baba, yaptığı bu saldırıdan sonra tutuklanır ve hapse atılır. Ancak bu durum ailenin uyku problemlerine bir çözüm olmaz. Uyku sorunlarına yaptığı bilimsel deneme ve araştırmalar ile bir çözüm bulamayan Alice aileyi etkisi altına alan şeytani güçle yüz yüze gelmek zorunda kalacaktır.

 

Loving Vincent

29 Aralık 2017  de Vizyona Giren Filmler arasında İngiltere-Polonya ortak yapımı bir animasyon filmi de yer alıyor. Biyografik türdeki animasyon filminin yönetmenliğini Dorota Kobiela ve Hugh Welchman birlikte üslenmişler.

29 Aralik 2017 de vizyona giren filmler loving vincent

Loving Vincent Filmin Konusu

Film, Van Gogh’un 17 yaşındayken tablosunu yaptığı Armand Roulin üzerinden ilerliyor. Van Gogh Fransa, Auvers’te hayatını kaybetmiştir. Bu haber kısa sürede eskiden ünlü ressamın yaşadığı Arles kasabasına ulaşır. Van Gogh ile yakın arkadaş olan Armand, babasının ısrarları sonucu taziye mektubunu Van Gogh’un ağabeyi Theo’ya götürmeye razı olur. Paris’e vardığında Theo’nun da vefat ettiğini öğrenince mektubu verebileceği bir akraba aramaya başlar. Bu yolculuk ile ünlü ressamın son günleri ve ölümünün ardındaki esrar perdesi yavaş yavaş kalkmaya başlayacaktır.

 

Muhteşem Showman

29 Aralık 2017 de Vizyona Giren Filmler den bir diğeri de yönetmenliğini Michael Gracey’in üslendiği müzikal film Muhteşem Showman. Filmin başrollerinde bu tarz filmlerde hiç de görmeye alışık olmadığımız Hugh Jackman ve Michelle Williams ile Zac Efron yer alıyor.

29 Aralik 2017 de vizyona giren filmler muhtesem showman

Muhteşem Showman Filmin Konusu

12 yaşında askerlere atıştırmalık ve kiraz romu satarak ticarete atılan P.T. Barnum, 1841 yılında daha önce hiç kimsenin bilmediği bir hayalle yola çıkar. Amacı dünyanın en muhteşem gösterisini sunmaktır. Eşinin de desteğiyle tarihin ilk sirkini kurmak için kolları sıvayan Barnum, işe dünyanın farklı yerlerinde, anomalileri ile yaşamak zorunda kalan kişileri, genç yetenekleri ve azimli girişimcileri toplamakla başlar. Tarihin ilk sirkini izlemeye İngiltere Kraliçesi Victoria bile gelmiştir. Barnum çıktığı Avrupa turnesi ile eğlence anlayışını kökten değiştirecek ve yepyeni bir Show Dünyası yaratacaktır.

 

About The Author

jasmin

Okumayı, araştırıp öğrenmeyi seven bir kişi olarak;''Bildiğini bildirmek!'' sorumluluğundan hareketle, hayatla ilgili tecrübelerimden edindiğim birikimi insanlarla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Hayatta maddi olan bir şey paylaşıldığında, bir taraf artarken diğer taraf eksilir. Oysa ki, ''bilgi paylaşıldıkça artar''.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir