Select Page

2017’nin En Çok izlenen Filmleri

2017’nin En Çok izlenen Filmleri

Merakla beklenen 2017’nin En Çok izlenen Filmleri yılın bitimine günler kala belli oldu. Her yılın sonunda Medya takip kurumu Ajans Press tarafından açıklanan sonuçlara göre ilk onda yer alan filmler arasında yerli yapımlar öne çıktı. Türk sinema sektörü açısından verimli bir üretim yılı geçiren yerli yapımlar her hafta vizyona giren filmlerde de yıl boyunca hep üstte oldu. Sonuç olarak 2017 yılında vizyona giren yapımlar arasında en çok gişe yapan ilk 10 filmin %70’ini de yerli filmler oluşturdu.

Türkiye’nin 2017 Yılı Sinema Karnesi

2017’nin En Çok izlenen Filmleri

Medya takip kurumu Ajans Pressten edinilen bilgilere göre yılın en çok izlenen filmi Şahan Gökbakar’ın “Recep İvedik 5”i oldu. Şubat ayında vizyona giren film, 7 milyon 437 bin 50 kişi tarafından izlendi. Bu başarısı ile hem 2017 yılının en çok izlenen yapımı hem de tüm zamanların en çok izlenen filmi oldu.

Recep İvedik 5 Filmin Konusu

Recep İvedik’le aynı mahallede yaşayan bir şoför tanıdığının vefatı sonrasında cenaze evine taziyeye gider.  Rahmetlinin aldığı, ancak ömrü yetmediği için tamamlayamadığı son işi yerine getirmek için gönüllü olur. Avrasya Gençlik Oyunları’na katılacak milli takım kafilesini Makedonya’ya götürecektir. Yolda Recep’in yaptığı yemekten sporcuların tamamı zehirlenince kafile başkanı, takımı oyunlardan çekmekten başka bir çare bulamaz. Ancak o noktada Recep devreye girer ve kafile başkanlığını ele alır. Rahatsızlanan sporcuların yerine kamyoncu arkadaşlarını çağırarak yeni bir takım kurar.

2017nin En cok izlenen Filmleri recep ivedik 5

 

Türkiye’nin 2018 Oscar Aday Adayı olan ve Ekim ayı sonunda vizyona giren “Ayla” filmi, 4 milyon 615 bin 608 kişi tarafından izlendi. Film bu gişe başarısı ile 2017 yılının en çok izlenen ikinci filmi oldu. Başrollerinde Çetin Tekindor ve İsmail Hacıoğlu’nun yer aldığı filmin detayları hakkında öğrenmek istedikleriniz için linkimize tıklayabiklirsiniz! Ayla Filminin Konusu

2017'nin En cok izlenen Filmleri ayla

2017’nin En Çok izlenen Filmleri arasında üçüncü sırada Ocak ayında vizyona giren, Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in başrollerini paylaştığı “Çalgı Çengi İkimiz” filmi yer aldı. Film 2 milyon 798 bin 16 kişi tarafından izlendi.

Çalgı Çengi İkimiz Filmi Konusu

Gürkan ve Salih artık mafya düğünlerinde müzik yapmaktan bıkmışlardır. Bu gergin ortamdan tamamen uzaklaşıp hayatlarında yeni bir sayfa açmaya karar verirler. Ancak bu zannettikleri kadar kolay olmayacaktır. Mafyadan azledilmeleri için sahneye çıkacakları bir düğündeki nikah memurunu kaçırmaları gerekmektedir. Ne var ki nikah memuru Tarkan’ı keşfeden kişidir ve ikiliyi de meşhur etme vaadinde bulunur. Salih ve Gürkan’ın bu noktada çok zor bir tercih yapması gerekmektedir.

2017'nin En cok izlenen Filmleri calgi cengi ikimiz

2017’nin En Çok izlenen Filmleri

2017’nin En Çok izlenen Filmleri arasında ilk 10’da yer alan diğer filmler ise sırası ile şöyle;

Dördüncü sırada yer alan “Hızlı ve Öfkeli 8” filmi 2 milyon 656 bin 286 kişi tarafından izlendi. Başrollerinde Vin Diesel, Charlize Theron ve Dwayne Johnson’un yer aldığı Hızlı ve Öfkeli 8 filminin konusu için linkimize tıklayabilirsiniz!

2017'nin En cok izlenen Filmleri hizli ve ofkeli 8

‘’Yol Arkadaşım’’ filmi 1 milyon 810 bin 581 kişi tarafından izlenerek beşinci sırada yer aldı. Başrollerini Oğuzhan Koç, İbrahim Büyükak ve Emre Kınay’ın üslendiği Yol Arkadaşım filminin konusu ve detayları için linkimize tklayabilirsiniz!

2017'nin En cok izlenen Filmleri Yol Arkadasim

1 milyon 810 bin 568 kişi tarafından izlenen  “Olanlar Oldu” filmi altıncı sırada yer aldı. Senaryosonu Ata Demirer’in kaleme aldığı filmin başrollerinde Ata Demirer, Salih Kalyon ve Tuvana Türkay yer alıyor.

Olanlar Oldu Filmin Konusu

Zafer Kaptan Ege kıyısında küçük bir kasabada tekne turları düzenleyerek geçimini sağlamaktadır. Zafer’in annesi Döndü Hanım da oğlunun bir an önce evlenmesini istemekte ve Zafer’in pek de anlaşamadığı Mehtap’ı münasip bir gelin adayı olarak düşünmektedir. Oysa Zafer’in gönlü tatil için kasabaya gelen ünlü dizi oyuncusu Aslı’ya tutulmuştur.

2017'nin En cok izlenen Filmleri olanlar oldu

Gülse Birsel’in senaryosunu kaleme aldığı ‘Aile Arasında’ filmi Aralık ayında vizyona girmesine rağmen şimdiden 1 milyon 547 bin 194 kişi tarafından izlendi. Halen vizyonda bulunan film şu an yedinci sırada.  Ancak bu performansı ile üst sıralara tırmanmaya aday filmler arasında yer alıyor. Başrollerinde Engin Günaydın, Demet Evgar ve Gülse Birsel’in rol aldığı Aile Arasında filminin konusu için linkimize tıklayabilirsiniz!

2017'nin En cok izlenen Filmleri aile arasında

Karaip Korsanları:Salazar’ın İntikamı

2017’nin En Çok izlenen Filmleri arasında “Karayip Korsanları Salazar’ın İntikamı” 1 milyon 529 bin 857 izleyici ile sekizinci sırada yer aldı. Başrollerinde Johnny Deep, Javier Bardem ve Geoffrey Rush’un yer aldığı Karaip Korsanları:Salazar’ın İntikamı filmi konusu ve detayları için lütfen linkimize tıklayınız!

2017'nin En cok izlenen Filmleri salazar'in intikami

“Moana” adlı animasyon türündeki film 1 milyon 337 bin 112 izleyiciyle dokuzuncu sırada yer alıyor.  Nisan ayında vizyona giren  ve çocukların yanında büyüklerinde gönlünü feth eden Moana filmi konusu ve detayları için linkimize tıklayabilirsiniz!

 

2017'nin En cok izlenen Filmleri moana

1 milyon 114 bin 318 izleyiciyle “Kolonya Cumhuriyeti” 2017’nin En Çok izlenen Filmleri arasında onuncu sırada yer aldı. Nisan ayında vizyona giren ve başrollerinde Çağlar Çorumlu ve Büşra Pekin gibi Güldür Güldür ekibinden son derece başarılı oyuncuların rol aldığı Kolonya Cumhuriyeti filmi konusu için linkimize tıklayabilirsiniz!

2017'nin En cok izlenen Filmleri kolonya cumhuriyeti

Herkese iyi seyirler dileriz!

2017 de en çok satılan kitaplar da ilginizi çekebilir!

About The Author

jasmin

Okumayı, araştırıp öğrenmeyi seven bir kişi olarak;''Bildiğini bildirmek!'' sorumluluğundan hareketle, hayatla ilgili tecrübelerimden edindiğim birikimi insanlarla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Hayatta maddi olan bir şey paylaşıldığında, bir taraf artarken diğer taraf eksilir. Oysa ki, ''bilgi paylaşıldıkça artar''.

1 Comment

  1. Neriman

    Aile arasında filmi gülme garantili, herkes izlemeli

    Yanıtla

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir